اصلاح طرح لبخند که به نظر بسیاری از افراد، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی است، می‌تواند هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‎ای شما شگفتی آفرین باشد. لبخند اغلب اولین چیزی است که دیگران به آن توجه می‌کنند و بدون بیان کردن کلمه‌ای، حرف زیادی برای گفتن دارد. برخی از افراد که دندان‌های غیز جذاب دارند واقعا خجالت می‌کشند لبخند بزنند. این مشکل می‌تواند به اعتماد به نفس و عزت نفس آن‌ها خدشه وارد کند. اما با کمک روش‌های مدرن اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی، اکثر بیماران می‌توانند سرافرازانه لبخند‌های خود را بار دیگر نشان دهند.

اگر از روش‌های طرح لبخند استفاده کنید، می‌توانید لبخندی را که همیشه خواهان آن بوده اید به دست آورید. طرح لبخند ایده‌ای جدید و هیجان انگیز در دندانپزشکی است. صرف نظر از این که دندان‌هایتان کج، لب پریده، ترک خورده، تغییر رنگ داده یا نامرتب باشد، خدمات طراحی لبخند ما به شما این امکان را می‌دهد که طرح جدید لبخندتان را انتخاب کنید. روش‌های طرح لبخند برای لبخند‌هایی که معیوب، غیرجذاب یا زشت هستند مهم است. ممکن است رنگ یا شکل دندان دارای نقص باشد.

متخصصین ما روش‌های مختلف طرح لبخند را ارائه می‌کنند که شامل روش‌های متنوع درمانی از دندانپزشکی زیبایی مقدماتی تا جراحی‌های بسیار پیچیده روی اسکلت صورت برای اصلاح انحراف‌های فک می‌باشد. اگر به دنبال خدمات کامل طرح لبخند هستید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آن و مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های تماس بگیرید.

مطالعه در مورد ایمپلنت

طرح لبخند چیست


طرح لبخند که به نام بازآفرینی لبخند هم شناخته می‌شود، برای افراد دارای دندان‌های بد ایجاد شد که به بیش از یک روش زیبایی نیاز داشتند. با ترکیب این روش‌ها در یک جلسه درمانی، بیماران می‌توانند در زمان و هزینه کار دندانپزشکی صرفه‌جویی کنند. سفید کردن دندان‌ها، پیوند کامپوزیتی، ایمپلنت‌های دندان و روکش‌های دندان تنها برخی از روش‌های زیبایی هستند که متخصصان دندانپزشکی می‌توانند در طی باز آفرینی لبخند از آنها استفاده کنند.

طرح لبخند کدام مشکل عمومی را درمان می‌کند


اگرچه هیچ دو مجموعه دندانی دقیقا شبیه هم نیستند، طرح لبخند تقریبا همیشه به یک یا چند مورد از موارد زیر می پردازد:

  •  ردیف کردن و ایجاد فاصله: هرچند با طرح لبخند دندان هیچ مشکلی عملکردی اصلاح نمی‌شود (برای اصلاح عملکرد به ارتودنسی نیاز است)، اما می‌تواند دندان‌های کج و یا بدشکل را حذف نموده یا اصلاح کند.
  •  هماهنگی: در حین فرایند لبخند زیبا، دندان‌ها و لثه‌های نامرتب دوباره مقابل هم قرار داده می‌شوند تا به لبخندتان ظاهری سازگارتر و متعادل‌تر بدهند.

مشاوره


قبل از این که حتی به لبخند زیبا بیندیشید ضروری است که از ایده یک فرد متخصص در این مورد آگاه شوید. ممکن است در عین شگفتی متوجه شوید که یک روش زیبایی محدودتر نیز می‌تواند فواید مشابهی را به شما ارائه دهد. از سوی دیگر، اگر دندانپزشک تشخیص دهد که شما یک مورد ایده آل برای بازآفرینی لبخند هستید، وی روند کار را از ابتدا تا انتها برایتان توضیح خواهد داد. و از آنجا که مشاوره رایگان است، هزینه‌ای بابت وقتش از شما مطالبه نخواهد کرد.

روش های مختلف طرح لبخند


سفید کردن

سفید کردن دندان یک روش درخشنده کردن دندان‌هاست که به هزاران نفر کمک کرده تا لبخندی سفید‌تر داشته باشند. این روش ساده شامل قرار دادن ژل سفید کننده در یک سینی شفاف دارای فرم متناسب است که دندان‌ها را می‌پوشاند و در واقع نامرئی است. شما این سینی را هر روز در زمان مناسب روی دندان قرار می‌دهید. پس از 2 تا 4 هفته، باید به سفیدترین رنگ ممکن دست یافته باشید. سفید کردن می‌تواند دندان‌هایی که لکه‌ی قهوه یا چای به خود گرفته‌اند را روشن کند، تغییر رنگ ناشی از سیگار و توتون را تعدیل نموده و زردی ناشی از بالا رفتن سن را در دندان‌ها کاهش دهد.

ونیرهای پرسلن

ونیرهای پرسلن به وسیله‌ی لمینت‌های پرسلن نازک سفارشی که در قسمت جلو دندان‌های نامرتب چسبانده می‌شوند، به گونه‌ای چشمگیر ظاهر دندان‌ها را بهبود می‌بخشند. با ونیرهای پرسلن سنتی ، فقط اندکی از مینای دندان برداشته می‌شود که به این ترتیب ونیرها بزرگ به نظر نمی‌رسند و یا با ونیرهای پرسلن پرپلس، بدون اینکه هیچ مینایی جدا شود، پرسلن به دندان متصل می‌شود. هنگامی که این ترمیم فوق العاده طبیعی اتصال پیدا کند بسیار محکم است. دلیل محبوبیت ونیر‌های پرسلن برای باز آفرینی لبخند تا حدی است است که سازنده‌ی ظروف سرامیکی در آزمایشگاه دندانپزشکی قسمت اعظم مسئولیت زیبایی محصولات نهایی را به عهده دارد. دندانپزشک دندان‌ها را شکل می‌دهد، سازنده‌ی ظروف سرامیکی لمینت‌های پرسلن را تولید می‌کند، سپس دندانپزشک آنها را به دندان متصل می‌کند.

باندینگ

باندینگ روشی قدیمی است که می‌تواند به طرق مختلف از جمله رفع فاصله بین دندان‌ها، ترمیم شکستگی دندان، برطرف نمودن تغییر رنگ دندان، مرتب کردن دندان‌ها و با استفاده از مواد پیش ساخته‌ای که با مینای دندان مطابقت دارند ظاهر دندان‌ها را تغییر دهد. باندینگ می‌تواند در یک جلسه انجام شود به گونه ای که بتوانید بلافاصله از بهبود صورت گرفته در لبخندتان لذت ببرید. اگر باندینگ به درستی انجام شود زیبایی نهایی حاصل شده و ترمیم‌ها نیز مانند مینای طبیعی، خوب یا طبیعی به نظر می‌رسند. این کار برای ایجاد تغییرات جزئی یا کلی کاملا مناسب است.

روکش‌ها

روکش‌هایی که دارای بهترین کیفیت هستند می‌توانند آن قدر طبیعی جلوه کنند که افراد تصور کنند دندان‌های فرد، دندان زیبای واقعی بوده و این گونه تشخیص روکش از دندان واقعی را به چالش بکشند. روکش‌ها (یا کلاهک‌ها) دندان‌هایی که دچار آسیب شدید شده‌اند را به طور کامل پوشش داده و از این دندان‌ها محافظت می‌کنند. بیشتر دندان‌ها به روکش نیاز ندارند، مگر اینکه مشکلات قابل توجهی از قبل وجود داشته باشد یا از قبل دارای روکش باشند. این عمل جسورانه ترین گزینه در طرح لبخند زیبا است، اما در صورت نیاز، می‌تواند در حین انجام تغییرات زیبایی عالی سلامت دندان را نیز بهبود بخشد.

ونیر، روکش و بریج (پل) موقت

هنگامی که برای ترمیم‌ با پرسلن برنامه ریزی می‌شود، یک سازنده‌ی ظروف سرامیکی بسیار کار آزموده کار ساخت پرسلن را انجام خواهد داد. این امر مستلزم آن است که ترمیم‌های موقت در مطب انجام شود تا وقت لازم برای ترمیم با پرسلن در اختیار باشد. ما ونیر‌های موقتی سفارشی ایجاد می‌کنیم که 70 تا 90 درصد از اهداف زیبایی نهایی را فراهم می‌کنند در حالی که 100٪ جنبه های عملکردی را دارند. با پیشرفت‌های بسیاری که در مورد ونیرهای موقتی حاصل شده، به راحتی می‌توان زمان لازم برای ایجاد ترمیم‌های زیبا و طبیعی را در اختیار سرامیست قرار داد.

ایمپلنت یا بریج

شما می‌توانید دندان افتاده را به گونه‌ای جایگزین کنید که دارای عملکردی راحت، ظاهری زیبا و طرح لبخند زیبا و قشنگ باشد. استفاده از ایمپلنت‌ها روشی موفق و اثبات شده برای کاشت دندان جایگزین دندان ثابت (غیر قابل جابجایی) هستند. آنها دارای سازگاری زیستی بوده و به صورت قوی با استخوان ترکیب می‌شوند و همچنین استحکامی شبیه به استحکام دندان‌های طبیعی دارند. پس از اینکه متخصص ایمپلنت را در فک قرار داد، برای رسیدن به یک محصول کاربردی و بسیار با دوام ، درمان را با اتصال روکش‌ها و بریج‌های طبیعی کامل خواهیم کرد. اگر دندان‌های مجاور دندان‌های افتاده به اندازه کافی محکم باشند، بریج‌ها بدون ایمپلنت نیز می‌توانند کامل شوند. بریج‌ها شبیه دندان‌های مجزا هستند، اگرچه ممکن است در یک بریج چندین دندان وجود داشته باشد.

درمان ارتودنسی

برخی موارد اصلاح طرح لبخند دندان فقط در صورت ترکیب با ارتودنسی می‌تواند به طور صحیح انجام شود. در مواردی که فرد اورجت، اوربایت، فک باریک، دندان‌های روی هم و مشکلات گوارشی دارد، انجام یکی از درمان‌های ارتودنسی (روش‌های متعارف، سیستم دیمون، سیستم اینکاگنیتو، ارتودنسی نامرئی و غیره) توصیه می‌شود. درمان ممکن است با توجه به مورد تحت درمان، به مدت یک سال و نیم تا سه سال به طول انجامد.

بالا بردن لثه

لثه‌های بیش از حد بزرگ یا ناهموار را می‌توان با بالا آوردن لثه، که روش ساده‌تری برای توصیف جراحی پریودنتال است، اصلاح کرد. در برخی موارد ممکن است برای انجام این کار نیاز به متخصص باشد، اما در بسیاری از موارد می‌توان این کار را در وقت ملاقات به عنوان درمان زیبایی و ترمیمی انجام داد. در این روش از وسیله‌ای که شبیه لیزر کار می‌کند استفاده می‌شود، بنابراین این روش بسیار قابل پیش بینی بوده و بهبودی سریع و آسان است.

هزینه


به جای اینکه به اصلاح طرح لبخند دندان به عنوان هزینه نگریسته شود، باید به آن به عنوان سرمایه‌گذاری در امر سلامت و شادی خود نگاه کنید. مهم‌تر از همه، اصلاح طرح لبخند رفاه و کیفیت زندگی شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. با این حال، تیم حرفه‌ای ژوپیتر ما، که متشکل از متخصصین دندانپزشکی است، مایلند در مورد روش‌های پرداخت و تامین اعتبار با شما صحبت کنند تا اطمینان حاصل شود که کاملا برای تغییر خود آماده هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید