روکش زیبایی نازک لومینرز: مزایا، فرایند، هزینه و مراقبت

لومینرز قطعه بسیار نازکی است ضخامت آن حدود 0.2 میلی‌متر است و به گونه‌ای طراحی شده است که تفاوتی با دندان‌های طبیعی ندارد، لومینرز برخلاف وینرهای قدیمی نیاز چندانی به انجام مراحل آماده‌سازی ندارد. در لومینرز لازم نیست دندانپزشک برای نصب وینر به تراش، سایش یا اصلاح دندان‌ها بپردازد (در برخی موارد بخش بسیار کوچکی از دندان تراشیده می‌شود). دندانپزشک سعی می‌کند تا حد امکان ساختار طبیعی دندان‌های شما را حفظ کند و در همین حین نتایج دلخواه را ایجاد کند.

آیا تاکنون دقت کرده‌اید که دندان‌های بازیگران کاملا صاف، سفید و مرتب است؟ خوشبختانه امروزه می‌توان با استفاده از لومینرز لبخندی زیبا داشت، لومینرز از مواد طبیعی و نازک ساخته شده است. این روکش‌های کوچک روی دندان قرار داده می‌شوند و ظاهری زیبا و جذاب را ایجاد می‌کنند، لومینرز می‌تواند به رفع برخی از مشکلات مربوط به دندان کمک کند. متخصصان ما  با استفاده از لومینرز به زیبا شدن لبخند شما و طبیعی شدن ظاهر دندان‌ها کمک می‌کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره‌های تماس بگیرید.

مطالعه در مورد ایمپلنت

مزایا


دندان‌های سفیدتر

لومینرز به شما دندان‌هایی زیبا هدیه می‌دهد، که به مدت طولانی سفید باقی می‌مانند و مهم نیست که چه چیزی می‌خورید یا می‌نوشید. اگر لکه‌های دندانی بر اثر گذر زمان، نوشیدن قهوه، یا نوشیدنی‌های الکلی، یا مواردی از این قبیل به وجود آمده باشند، لومینرز می‌تواند لبخند شما را به لبخندی با دندان‌های سفید و ظاهری طبیعی تبدیل کند.

ترمیم دندان‌های شکسته یا لب‌پر شده

اگر یکی از دندان‌های شما لب‌پر شده است، لومینرز روش مناسبی برای ترمیم دائمی آنها خواهد بود که فاقد درد و خونریزی است.

از بین بردن فاصله بین دندان‌ها

اگر از فاصله بین دندان‌های جلویی یا سایر دندان‌های خود ناراحتید، لومینرز یک روش فوری و غیر تهاجمی برای حذف فاصله بین دندان‌ها محسوب می‌شود. دندانپزشک در دو جلسه کوتاه، می‌تواند ضمن حفظ ظاهر طبیعی دندان‌های شما فاصله بین دندان‌های مدنظر را از بین‌ ببرد.

مرتب کردن دندان‌ها

لومینرز یک جایگزین بدون درد و سریع برای بریس است و با مرتب کردن دندان‌ها لبخندی زیبا به شما هدیه می‌دهد. علی‌رغم این حقیقت که بزرگسالان می‌توانند از بریس بهره بگیرند، اکثر آنها تمایلی به تحمل درد و ناراحتی ندارند، بنابراین لومینرز جایگزینی مناسب برای ارتودنسی محسوب می‌شود.

اصلاح دندان‌های کوچک یا بدشکل

بدشکل بودند دندان می‌تواند به میزان قابل توجهی بر زیبایی ظاهری شما تاثیر بگذارد. احتمالاً شما به خاطر ترس از ساییده شدن دندان تمایلی به انجام روش قدیمی وینر ندارید. لومینرز بسیار نازک است و در اکثر موارد بدون برداشتن ساختار حساس دندان، روی دندان‌های اصلی شما نصب می‌شوند.

ترمیم مجدد اصلاحات قبلی دندان

روکش‌های قدیمی و بریج، صرفه نظر از سن شما، باعث می‌شوند که پیرتر به نظر برسید. دندانپزشک می‌تواند به راحتی و بدون درد و خونریزی برای زیباتر کردن لبخند شما، لومینرز را روی روکش و بریج قرار دهد.

لبخند زیبای هالیوودی

شما می‌توانید لبخندی زیبا داشته باشید، اما باید وقت زیادی را صرف کنید. دندانپزشک می‌تواند با نصب لومینرز در دو جلسه کوتاه و بدون هیچ گونه درد یا خونریزی به زیبا شدن لبخند شما کمک کند.

مراحل درمان


نصب لومینرز فقط در دو جلسه انجام می‌شود و فاقد هرگونه درد و خونریزی است.

جلسه اول

در جلسه اول، دندانپزشک به بررسی وضعیت کلی سلامت دهان و دندان شما می‌پردازد تا بتواند قبل از انجام مراحل نصب لومینرز، هرگونه مشکل احتمالی را رفع کند. سپس دندانپزشک قالب دندان‌های بالا و پایین را تهیه می‌کند و قالب را به همراه عکس و سایر مدارک به آزمایشگاه مجاز در زمینه لومینرز ارسال می‌کند تا بهترین مورد برای شما طراحی شود. در این روش بر خلاف وینرهای قدیمی نیازی به سوراخ کردن یا روکش‌های موقت آکرولیکی وجود ندارد.

جلسه دوم

در جلسه دوم، که معمولاً دو هفته بعد از جلسه اول است، دندانپزشک اقدام به نصب لومینرز می‌کند. دندانپزشک قبل از نصب، لومینرز را امتحان می‌کند تا از مناسب بودن آن مطمئن شود. او از یک ماده مخصوص برای نصب لومینرز استفاده می‌کند و آنها را یکی پس از دیگری نصب می‌کند. در پایان از شما می‌خواهد دندان‌هایتان را روی یکدیگر قرار دهید، سپس به بررسی میزان تماس آنها با یکدیگر می‌پردازد، تا اطمینان حاصل کند لومینرز در هنگام انجام فعالیت‌های روزمره، دچار لب پریدگی نمی‌شود. مراقبت از لومینرز کار ساده‌ای است، دندانپزشک می‌تواند بدون آسیب رساندن به مینای دندان لومینرز را جدا کند.

لومینرز در مقابل وینر


اگر چه لومینرز و وینر می‌توانند با پنهان کردن عیوب دندان به زیبا شدن لبخند شما کمک کنند، به لحاظ نحوه انجام و میزان تاثیرگذاری بر وضعیت دندان‌های اصلی با یکدیگر تفاوت دارند. اگر قصد استفاده از لومینرز یا وینر را دارید بهتر است قبل از انتخاب یکی از آنها با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندان‌های هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد، بنابراین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری با یک دندانپزشک ماهر مشورت نمایید.

شباهت‌ها

هر دو روش:

  •  به بهبود ظاهر دندان‌های نامرتب و لب‌پر کمک می‌کنند.
  •  به زیبا‌تر شدن لبخند و سفید شدن دندان‌ها کمک می‌کنند.
  •  دندان‌های نامرتب و لب‌پر را مخفی می‌کنند.
  •  فاصله بین دندان‌ها را از بین می‌برند.
  •  بسیار راحت‌اند و ظاهری طبیعی دارند.
  •  از لایه بسیار نازک سرامیکی ساخته شده‌اند.
  •  بسیار راحت و بادوام‌اند و می‌توان سال‌ها از آنها استفاده کرد.
  •  به سفارش مشتری و برای خلق یک لبخند بی نظیر طراحی می‌شوند.
  •  به لحاظ هزینه، مشابه هستند.

تفاوت‌ها

در وینر باید دندان (یا دندان‌های) اصلی را تراش داد، دندانپزشک باید برای خلق ظاهری طبیعی حدود ۵ میلی‌متر از سطح دندان را بردارد. به این ترتیب مینای دندان برداشته می‌شود تا زمانی که وینر نصب شود دندان هیچ گونه محافظی نخواهد داشت، بنابراین اگر لازم باشد در آینده وینر از دندان جدا شود مجددا دندان فاقد لایه محافظ خواهد بود. به این ترتیب در این روش دائمی، برداشتن مینای دندان باعث نگرانی برخی از بیماران می‌شود.

دندانپزشک می‌تواند در دو جلسه اقدام به نصب وینر نماید عملکرد روکش زیبایی نازک لومینرز دندان مانند وینر‌های سرامیکی است با این تفاوت که فاقد هرگونه تهاجم هستند و مینای دندان آسیب نمی‌بیند و دندان‌های اصلی تغییر نمی‌کنند. به همین دلیل برخی از بیماران ترجیح می‌دهند از لومینرز به عنوان یک راه حل دائمی استفاده کنند، لومینرز دندان نسبت به وینر بسیار نازک‌تر است (ضخامت آنها به اندازه یک لنز چشمی است) با این حال بادوام و محکم هستند، اما ممکن است حجیم و بزرگ به نظر برسند.

مراقبت از لومینرز


می‌توان با رعایت بهداشت دهان و دندان، بیش از ۲۰ سال از لومینرز دندان استفاده کرد. خبر خوش آنکه به خاطر ساختار بادوام آنها، می‌توانید با خیال راحت هر چیزی را بخورید و بنوشید. باید به خاطر داشته باشید که لومینرز جایگزینی برای بهداشت دهان نیست و باید مثل همیشه از مسواک و نخ دندان استفاده کنید، به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید و از دندان‌هایتان مراقبت کنید تا از سلامت دهان و دندان و طول عمر لومینرز مطمئن شوید.

هزینه


هزینه لومینیرز دندان با توجه به درخواست افراد و وضعیت دهان و دندان آنها متفاوت است. عوامل موثر در هزینه لومینیرز عبارتند از: اندازه، دشواری کار، محل نصب لومینرز و سایر موارد. فقط دندانپزشک می‌تواند بر اساس درخواست شما، هزینه انجام کار را تعیین کند. هزینه لومینیرز یا سایر روش‌های اصلاح لبخند نباید شما را از داشتن لبخندی که همیشه آرزو داشته‌اید باز دارد. داشتن لبخندی زیبا یک سرمایه گذاری ارزشمند است زیرا در حقیقت شما روی خود سرمایه گذاری می‌کنید که می‌تواند باعث بهبود اعتماد به‌ نفس، عزت نفس، شغل و روابط شما شود. چون هزینه‌های درمانی لومینرز تفاوت قابل توجهی با بریس یا سایر روش‌های تهاجمی مانند اینویزیلاین دارد، پیدا کردن روش مناسب برای داشتن لبخندی زیبا و مطابق با بودجه شما اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید