پاسخ متخصصین به سوالات رایج در مورد ایمپلنت دندانی (کاشت دندان)

ایمپلنت دندانی

این که لبخند هر شخصی اولین چیزی است که دیگران به آن توجه می‌کنند امر ناشناخته‌ای نیست. با این حال با بالا رفتن سن، دستیابی به لبخندی سالم می‌تواند به مراتب سخت‌تر و سخت‌تر شود، زیرا علی رغم اینکه خوب از آن‌ها مراقبت می‌کنید، همیشه تا آنجایی که باید و شاید خوب باقی نمی‌مانند. این زمانی است که ایمپلنت‌ های دندانی به کار می‌آیند. بسیاری از خدمات دندانپزشکی در دسترس هستند تا لبخندی درخشان‌تر برای شما ایجاد کند، اما مشکل این است که بسیاری از بیماران به دلیل ترس از اینکه چه چیزی قرار است بر سرشان ‌آید، از رفتن به دندانپزشکی سر باز می‌زنند. برای جلوگیری از این موضوع، در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد ایمپلنت‌های دندانی توضیح داده شده است.

اگر قصد انجام ایمپلنت دندانی را دارید، ممکن است سوالات زیادی در این باره داشته باشید. اینجا است تا تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد کاشت ایمپلنت دندان را به شما ارائه دهد. انتخاب ایمپلنت‌های دندانی برای ترمیم دندان یک تصمیم بزرگ است، اما ما می‌توانیم به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم. برای اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره‌  تماس بگیرید.

مطالعه در مورد ایمپلنت

سوالات متداول در مورد ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت‌ های دندانی به طور کلی میله‌های تیتانیوم هستند که با جراحی وارد استخوان فک می‌شوند تا از جایگزین سازی دندانی پشتیبانی کنند. به طور معمول، جایگزین مورد استفاده شامل بریج، تاج یا روکش و دندان مصنوعی خواهد بود و این یک راه حل دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت‌ های دندانی جایگزین هر تعداد دندانی که مورد نیاز است، از یک دندان گرفته تا کل دندان‌های یک فک می‌شوند.

مزایای ایمپلنت ‌های دندانی چیست

مزایای زیادی وجود دارد که ایمپلنت‌ های دندانی برای دندان‌های از دست رفته یا افتاده ارائه می‌دهند. در درجه اول، آنها عملکرد دهان را بازسازی و ترمیم می‌کنند و به شما امکان می‌دهند تا از خوردن غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. ایمپلنت ‌های دندانی درست مثل دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و به منظور طبیعی به نظر رسیدن، به صورت سفارشی طراحی می‌شوند. از آنجایی که بیماران اینگونه تصور می‌کنند که عواقب دندان‌های از دست رفته دائمی هستند، پس از انجام و تکمیل روش عمل، همه‌ی بیماران ابراز رضایت و شور و عزت نفس می‌کنند.

به همین دلیل ایمپلنت ‌های دندان یک انتخاب عالی هستند. برخلاف دندان‌های مصنوعی، ایمپلنت‌ های دندانی نمی‌لغزند و برای محکم نگه داشتن نیازی به چسب ندارند. علاوه بر این، ایمپلنت‌های دندانی از تحلیل و از دست رفتن استخوان در فک، جایی که دندان از دست رفته است، جلوگیری می‌کنند و هیچ یک از دندان‌های اطراف ایمپلنت دندان آسیب نمی‌بینند.

چه کسی می‌تواند ایمپلنت‌ های دندانی را انجام دهد

تقریبا هر کسی می‌تواند ایمپلنت دندان را انجام دهد. اما عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین اینکه آیا شما متقاضی مناسبی برای ایمپلنت‌ های دندانی هستید یا خیر، نقش دارند. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید استخوان فک کاملا رشد یافته و لثه‌های سالم داشته باشید و مشکلات دیگر مربوط به سلامتی که مانع از روند بهبودی می‌شود، نداشته باشید. برای فهمیدن اینکه آیا متقاضی مناسبی برای ایمپلنت دندانی هستید یا خیر با پزشک خود صحبت کنید.

روند و فرآیند ایمپلنت دندانی چگونه است

درمان شامل یک فرایند سه مرحله ای است، ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار می‌گیرد و همراه با خوب شدن به طور دائمی جوش می‌خورد. هنگامی که این ایمپلنت به استخوان وصل می‌شود، یک اتصال در بالای ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد تا ریشه را به دندان جایگزین وصل کند. سپس یک روکش که برای طبیعی به نظر رسیدن شبیه به رنگ دندان ساخته می‌شود شکل داده خواهد شد و در قسمت بالا روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.

چگونه می‌توانم از ایمپلنت خود نگهداری و مراقبت کنم

به غیر از معاینه گاه به گاه، بهداشت دهان و دندان مناسب نیز موفقیت‌آمیز است. از ایمپلنت‌های دندانی خود همانگونه که از دندان‌های طبیعیتان مراقبت می‌کنید، مراقب کنید، 2 بار در روز از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.

آیا فرآیند ایمپلنت دندان دردناک است

بسیاری از افراد در مورد درد بالقوه همراه با ایمپلنت‌ های دندانی نگران هستند. کلمه جراحی می‌تواند ترسناک و دلسرد کننده باشد. شما می‌توانید مطمئن باشید که درد همراه با این فرآیند حداقل است. به طور کلی، بیشتر فرآیندهای ایمپلنت را می‌توان به خوبی تنها با بیهوشی موضعی تحمل کرد. با این حال، بی‌حسی درون رگی و دهانی ممکن است برای بیمار نگران در دسترس باشد. پس از جراحی، ناراحتی شبیه به تجربه‌ای پس از کشیدن ساده‌ی دندان است. داروهای ضد درد همراه با داروهای ضد التهاب تجویز می‌شوند و پس از جراحی شما را از درد و ناراحتی راحت می‌کنند. شما چند روز پس از جراحی احساس درد می‌کنید اما این مسئله‌ی مهم نیست و می‌تواند به راحتی درمان شود.

ایمپلنت ‌های دندانی چقدر موفق هستند

در کل، ایمپلنت ‌های دندانی 97 درصد مواقع کارآمد هستند. دانش و تجربه دندانپزشک نقش مهمی در موفقیت ایمپلنت‌ های دندانی شما ایفا می‌کند.

هزینه ایمپلنت ‌های دندانی چقدر است

تغییرات و نوسانات قیمت به چندین مورد بستگی دارد که شامل تجربه پزشک شما، تعداد دندان‌هایی که باید جایگزین شوند، و کمیت و کیفیت استخوان موجود است. گاهی اوقات لازم است که استخوان به طور همزمان با قرار دادن ایمپلنت یا چند ماه قبل از قرار دادن ایمپلنت بازسازی شود. این هزینه اضافی خواهد بود و ممکن است کلا زمان درمان را طولانی کند. در جلسه‌ی مشاوره در مورد این موضوع صحبت خواهد شد.

آیا محدودیت‌های سنی وجود دارد

بله. متخصص معمولا منتظر می‌ماند تا نوجوانان چرخه رشد خود را به پایان برسانند. بزرگسالان بالغ در هر سنی می‌توانند ایمپلنت ‌های دندانی را انجام دهند.

هر چند وقت یکبار باید برای معاینه‌ی ایمپلنت‌ها به دندانپزشک مراجعه کنم

ایمپلنت‌ها باید هر 3 تا 4 ماه یکبار توسط یک کمک دندانپزشک آموزش دیده مورد بررسی قرار گرفته و تمیز شوند.

اگر مشکلات سلامتی دیگری داشته باشم

اگر سلامتی کلی خوبی داشته باشید، به احتمال زیاد بهترین متقاضی برای جراحی ایمپلنت دندان هستید. هر گونه عارضه‌ی مربوط به سلامتی شما ممکن است به طور عمیق مورد بحث و توجه قرار گیرد. با این حال اگر سلامتی کافی ندارید یا مشکل پزشکی از پیش موجود دارید، این موارد مانع از جراحی ایمپلنت دندان می‌شوند.

جراحی ایمپلنت چقدر زمان می‌برد

این یک سوال بسیار متغیر است و پس از یک معاینه دقیق بر اساس مورد به طور خاص تعیین می‌شود. معمولا، کل فرایند از آزمایش اولیه تا ترمیم نهایی، حدود 4 تا 6 ماه طول می‌کشد.

طول عمر ایمپلنت های دندانی چقدر است

ایمپلنت‌ های دندانی برای دوام مادام‌العمر طراحی شده‌اند. البته، فرض می‌شود که یک دندانپزشک مجرب انتخاب کرده‌اید، رژیم غذایی سالم می‌خورید، به طور کامل به مراجعه به پزشک می‌کنید و عادات بهداشت دهان و دندانی عالی را دنبال کرده و حفظ می‌کنید. از سوی دیگر،وجود بیماری لثه و سایر مشکلات دهان می‌توانند موجب خرابی و از کار افتادگی زودهنگام ایمپلنت دندانی شوند.

بازسازی کامل دهان چیست

بازسازی کامل دهان عمل بازسازی دندان‎ها در فک بالا و پایین است، بنابراین تمام دندان‌هایتان را دوباره خواهید داشت و آنها کاملا مناسب و زیبا هستند.

روش دندان‌های جدید در یک فرآیند یک روزه چیست و چگونه کار می‌کند

روش دندان‌های جدید در فرآیند یک روزه، اکثر بیماران را قادر می‌سازد تا هرگونه خدمات از جمله نیاز به کشیدن دندان‌ها، ایمپلنت‌ ها و یک مجموعه‌ی فک کامل دندان‌های جایگزین پشتیبانی شده ایمپلنت را در یک روز دریافت کنند، به طور کلی از بین بردن نیاز به هرگونه پیوند استخوانی است. دندان‌های جدید به طور پایدار در دهان ثابت می‌شوند، حرکت نمی‌کنند و تقریبا قدرت کامل جویدن را فراهم می‌کنند.

برای بیمارانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، این گزینه‌ای است که احساس و عملکردی بسیار شبیه به داشتن دندان‌های طبیعی دارد. در طی این روند، چهار ایمپلنت در موقعیت‌های استراتژیک در قوس دندان که در آن استخوان تقریبا در هر بیمار، حتی بیمارانی که تحلیل شدید استخوان را تجربه کرده‌اند، حجم و تراکم کافی دارد قرار داده شده است. از آنجایی که ایمپلنت‌ ها برای استفاده بهینه از استخوان‌های موجود در نظر گرفته شده‌اند، در اغلب موارد نیازی به پیوند استخوان وجود ندارد.

آیا خطراتی در این روش وجود دارد

هنگامی که این روش توسط یک دندانپزشک حرفه‌ای با تجربه انجام شود، موارد ایمپلنت‌ های دندانی بسیار موفقیت آمیز هستند. اگر چه موارد جراحی ایمپلنت ناموفق وجود داشته است، که دلیل آن کیفیت پایین مواد مورد استفاده و عدم تجربه کارورز است. این امر باعث می‌شود که انتخاب دندانپزشک مناسب و حرفه‌ای بسیار مهم باشد. پیگیری مراقبت بعد از عمل نیز بسیار مهم است. مراجعه به پزشک طبق نوبت‌های داده شده و حفظ بهداشت دهان و دندان عالی، هر گونه خطر در ارتباط با هر گونه مسائل پس از عمل جراحی را کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *