نخ دندان و مسواک معمولی در مقایسه با مسواک برقی و دستگاه واتر جت

ابزار دندانپزشکی مانند مسواک دندان، نخ دندان و دیگر ابزارهای تمیز کردن دندان‌ها، چندین میلیارد صنعت را تشکیل می‌دهند. بسیاری از ابزارهای مراقبت بهداشت دهان و دندان در بازار وجود دارند که گاهی اوقات انتخاب کردن بهترین گزینه برای دهانتان می‌تواند سخت باشند. برخی از آنها برقی هستند، بسیاری از آنها نیستند، و اغلب دشوار است بدانید که کدامیک از آنها واقعا در حفظ سلامت دهان و دندان شما موثرتر هستند. موثرترین ابزار برای تمیز کردن دندان‌ها، آنهایی هستند که شما واقعا از آن استفاده می‌کنید.

اگر تکنولوژی شما را تحریک می‌کند و ایده‌ی تمیز کردن دندان‌هایتان را دو بار در روز لذت بخش‌تر می‌کند، چیزی را انتخاب کنید که در آن تکنولوژی پیشرفته‌تر باشد. اگر شما چیزی بیشتر از یک فرد سنت‌گرا هستید، یا عارضه‌ی پزشکی دارید که حرکات دست را برایتان پیچیده می‌کند، منطقی است که ابزاری که بیشتر با آن راحت هستید را انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر، از دندانپزشک خود بپرسید که کدام ابزار دندانپزشکی برای شما مناسب‌ترین است. در اینجا مزایا و معایب نسخه‌های دو ابزاز خود-رو و سنتی که شما دو بار در روز برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌کنید وجود دارد: مسواک و نخ دندان.

ابزار مراقبت دندان


مسواک برقی

مزایا:

مزیت بزرگ مسواک برقی این است که به طور کلی بیشتر فریبنده است و استفاده از آن سرگرم کننده‌تر به نظر می‌رسد. این یک جنبه عالی برای کسانی است که برای دو بار مسواک زدن در روز بی‌میل هستند و به ویژه برای کودکان، زیرا می‌تواند برای مسواک زدن شور و شوق ایجاد کند. این یک مورد واضح است که مسواک‌های برقی می‌توانند موثرتر از مسواک‌های دستی باشند.

 مسواک‌های برقی می‌توانند یک صرفه جویی در زمان باشند و می‌توانند کار شستشوی کامل‌تری انجام دهند زیرا آنها بین 6000 تا 30 هزار ضربه در دقیقه را ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که می‌تواند زمان کمتری برای به درستی تمیز کردن دندان‌ها بگیرد، اما این بدان معنا نیست که سریعا مسواک زدن این دستگاه روی دندان‌ها به اندازه مسواک دستی موثر است. اطمینان از این که هر دندان کاملا تمیز می‌شود، همچنان تا حدی حیاتی است.

برای کسانی که مهارت مورد نیاز برای بکار گرفتن مسواک‌های دستی را ندارند، مسواک برقی یک گزینه‌ی عالی است، زیرا نگه داشتنش راحت است و مواظب عملکرد چرخشی برای شما است.

معایب:

حتی مسواک برقی ارزان قیمت معمولا بیشتر از یک مسواک دستی هزینه دارد و کیفیت بالاتر آن به طور چشمگری قیمت بالاتری دارد. همراه با هزینه اولیه دستگاه و پایه شارژ آن، سرها باید همانطور که اغلب مسواک دستی استفاده می‌شود، جایگزین شود، و بسته به نوع مدل مسواک می‌تواند گران باشد.

تنه‌ و حجم مسواک برقی می‌تواند یک عیب عظیم باشد، مخصوصا برای افرادی که مسافرت می‌کنند، و یا این مسواک‌ها مقدار زیادی جا در دستشویی می‌گیرند. خود مسواک در حدود 2 برابر اندازه‌ی مسواک دستی است و جایگاه شارژ با اندازه‌های مختلفی دارد که باید در نظر بگیرید.

بعضی از افراد، بوسیله ارتعاشاتی که بوسیله مسواک ایجاد می‌شود، احساس بد و یا حتی دردناک دارند. کسانی که دچار مشکلات لثه، لقی دندان، یا حساسیت هستند، باید به طور جدی یکی دیگر از روش‌های مسواک زدن را در نظر بگیرند، زیرا کنترل فشار و نیروی مسواک برقی می‌تواند بسیار دشوار باشد.

مطالعه در مورد ایمپلنت

مسواک‌های دستی

مزایا:

بزرگترین مزیت مسواک‌های دستی این است که کنترل بیشتری بر شیوه‌ای که دندان‌هایتان مسواک زده می‌شوند دارید. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر سریع و چقدر سفت دندان‌ها، لثه‌ها، گونه‌ها و زبانتان را مسواک بزنید. این باعث تمیز کردن راحت‌تر برای افرادی است که دارای نواحی حساس در دهان خود هستند و یا اینکه لرزش‌های ثابت مسواک برقی برایشان شدید است.

مسواک‌های دستی یا معمول، یک گزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر از همتایان الکتریکی خود هستند. آنها دیگر فضای زیادی اشغال نمی‌کنند، مسافرت و جاگیری را بسیار آسان می‌کنند، به ویژه از آنجا که قطعات اضافی در آنها وجود ندارد. از آنجایی که باتری برای شارژ کردن یا لوازم جانبی همراه با مسواک‌های دستی وجود ندارد، بسیار کمتر دچار اشتباه می‌شوند. این ساده‍ترین گزینه است که هیچ چیز برای وقت تلف کردن مانند سرهای جایگزین یا دکمه‌های برق ندارد.

معایب:

مسواک‌های دستی به کاربر متکی هستند که تکنیک مسواک زدن عالی برای تمیز کردن دندانها و دهان به طور کامل داشته باشد. این مشکل برای کسانی است که زمان برای به درستی مسواک زدن صرف نمی‌کنند و برخی نقاط را از قلم می‌اندازند. این همچنین می‌تواند برای کسانی که به کار بردن مسواک را کاری دشوار می‌دانند، مشکلاتی ایجاد کند.

برای تمیز کردن دهان به طور کامل مقدار کمی مهارت لازم است و یک مسواک دستی ممکن است بهترین گزینه برای کسانی که این کار را یک چالش یا کار دشواری می‌دانند نباشد. همچنین افراد مبتلا به مشکلات محرک، آرتروز یا هر تعداد دیگری از عارضه‌ها ممکن است استفاده از مسواک دستی را دشوارتر از مسواک‌های برقی بدانند.

مسواک‌های دستی همچنین ممکن است مانند مسواک‌های برقی جذاب و دل فریب نباشند، که این موضوع می‌تواند باعث نگرشی بی‌میل نسبت به مسواک زدن شود. برای کودکان مسواک‌های دستی رنگ‌های جالبی دارند و دارای شخصیت‌های کارتونی هستند. اما برای بزرگسالان که گزینه‌های پیشرفته‌تر را ترجیح می‌دهند، مسواک‌های دستی گزینه‌ای کمتر لذت بخش هستند.

واتر فلاسر

مزایا:

مزیت اصلی واتر فلاسر، یا نام تجاری که معمولا با عنوان واتر پیک شناخته می‌شود، این است که جایگزینی برای افرادی که نخ دندان را انتخاب نمی‌کنند است. دستگاه یک جریان آب را رها می‌کند که استفاده کنندگان می‌توانند بین دندان‌ها هدف گیری کنند. این می‌تواند به حذف ذرات غذایی از بین دندان‌ها کمک کند که در غیر این صورت اگر حذف نشود منجر به پوسیدگی دندان یا ورم لثه می‌شود.

این یک گزینه خوب برای افرادی است که به طریق دیگر برای تمیز کردن بین دندان‌ها کاری انجام نمی‌دهند و برای بعضی‌ها می‌تواند یک احساس تازگی و سرگرم کننده را در روند تمیز کردن دندان‌ها ایجاد کند. هر وسیله‌ای که باعث می‌شود کاربران بیشتر برای مراقبت از دهان خود مشتاق باشند یک ابزار خوب برای استفاده است!

دستگاه‌های واتر فلاسر همچنین ممکن است برای افرادی که به سختی از دست خود استفاده می‌کنند، یا مهارت لازم برای استفاده از نخ دندان را ندارند، راحت‌تر عمل کنند، و جایگزینی مناسب برای رشته‌های پیچیده نخ دندان فراهم می‌کنند.

معایب:

متاسفانه آنها در تمیز کردن جرم و پلاک دندان، آنگونه که نخ دندان درست کار می‌کند، موثر نیستند. جریان آب که به دندان‌ها می‌خورد، می‌تواند پلاک و تارتار ساخته شده را نادیده بگیرید و قدرت لازم برای تمیز کردن عمیق بین دندان‌ها را ندارد. به طور کلی، دندانپزشکان واتر فلاسرها را جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نمی‌دانند، بلکه یک قدم اضافی در روند تمیز کردن دهان هستند.

واتر فلاسر همچنین می‌تواند بسیار گران قیمت باشد. خرید اولیه واتر پیک می‌تواند گران باشد، و همچنین هر گونه تعویض مورد نیاز شاید به درستی کار نکند.

نخ دندان

مزایا:

نخ دندان معمول، هنوز هم موثرترین ابزار برای پاک کردن پلاک و تارتار دندان از اطرف دندان‌ها و حذف ذرات غذایی از بین آنها است. از آنجا که نخ دندان انعطاف پذیر است، می‌تواند در اطراف دندان‌ها خم شود تا تمام طرف‌های هر دندان را تمیز کند و می‌تواند باقی مانده‌های سفت مواد غذایی روی دندان را بیرون بکشد.

نخ دندان معمول ارزان قیمت‌ترین ابزار دندانپزشکی در بازار است که هزینه آن کمتر از پنج دلار برای هر بسته است و شما می‌توانید میزان استفاده از آن را کنترل کنید. این همچنین فرم‌های unwaxed و یا waxed با طعم‌های مختلف دارد تا بتواند سفارشی کردن روتین نخ دندان کشیدن شما را آسان کند.

از آنجایی که شما از 2 دست خود برای نخ دندان کشیدن استفاده می‌کنید نه چیز دیگری، شما کنترل کاملی بر جایی که نخ دندان در دهان شما می‌رود و میزان فشار اعمال شده دارید. این می‌تواند برای افرادی با مناطق حساس در دهان خود و یا کسانی که احساس راحتی بیشتری با کنترل بیشتر بر تمیز کردن دهان خود دارند، مهم باشد.

معایب:

بزرگترین مشکل با نخ دندان معمول این است که استفاده از بعضی از آنها به علت نیاز به سطح خاصی از مهارت، دشوار است. با این حال، گزینه‌هایی مانند ابزارهایی وجود دارد که دسته‌ای در انتهای نخ دندان دارند. این می‌تواند گزینه‌ای ساده‌تر و سریع‌تر برای کسانی باشد که نمی‌خواهند با پیچیدن نخ در اطراف انگشتانشان وقت تلف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید